Wybrane projekty filmowe

Filmy dokumentalne

Odtwórz wideo

Terezjanki cz.1 Świat życia zakonnego

Pierwsza część filmu dokumentalnego opowiada  o duchowości zgromadzenia sióstr Terezjanek, powołaniu do życia konsekrowanego, codziennym zakonnym życiu oraz o duchowej formacji

Odtwórz wideo

Terezjanki cz.2 Narodziny zgromadzenia

Druga część filmu to opowieść o historii Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, prezentująca jego dzieje od chwili narodzin w roku 1936 na Wołyniu, aż do dnia dzisiejszego.

Odtwórz wideo

Terezjanki cz.3 Działalność

Trzecia część filmu to obszerna prezentacja charyzmatu Zgromadzenia realizowanego
w duszpasterstwie dzieci i młodzieży, pracy opiekuńczej oraz misyjnej w Boliwii.

Odtwórz wideo

Sanktuarium w Berdyczowie

Ojciec Rafał Myszkowski, przeor klasztoru Karmelitów Bosych w Berdyczowie, prezentuje burzliwą historię sanktuarium o znaczeniu równym Jasnej Górze i Ostrej Bramie. 

Odtwórz wideo

Stawisko, dom sztuki, dom bez granic

Robert Papieski i Małgorzata Zawadzka, historycy z Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, opowiadają o codziennym życiu mieszkańców tego niezwykłego dworu. 

Odtwórz wideo

Ogród Juana Soriano

Marek Keller, manager i przyjaciel wybitnego meksykańskiego artysty Juana Soriano, opowiada historię jego życia. Tłem jest plenerowa galeria rzeźb Juana w ogrodzie dworku Kazimierówka.

Odtwórz wideo

W pracowni artysty

Kazimierz Kokosza z pasją zajmuje się rzeźbą, snycerką oraz stolarstwem od ponad 40 lat. Tworzy własne projekty oraz projekty powierzone przez klientów. Z pasją opowiada o swojej pracy.

Odtwórz wideo

Willa Aida

Tadeusz Iwiński, obecny właściciel willi “Aida”, opowiada o jej historii i nowym życiu. Willa należała niegdyś do rodziny Lilpopów i służyła również Annie i Jarosławowi Iwaszkiewiczom. 

Odtwórz wideo

Podkowa Leśna Ptasia

Historyczny spacer po zachodniej części Podkowy Leśnej nazywanej “Ptasią”, śladami zamieszkujących tu niegdyś artystów, przemysłowców i arystokratów.

Relacje z wydarzeń

Odtwórz wideo

Festiwal Otwarte Ogrody 2018

Festiwal Otwarte Ogrody wymyślony został w roku 2004 przez Magdalenę Prosińską i Łukasza Willmanna, a jego pierwsza edycja miała miejsce w Podkowie Leśnej w roku 2005. 

Odtwórz wideo

Juan Soriano. Portret dojrzałego artysty

Odtwórz wideo

Wiosna poetycka w Stawisku

Mariusz Olbromski – literat, dyrektor Muzeum w Stawisku opowiada o tym miejscu, które obok Jasnej Polany i Weimaru jest jednym z trzech unikalnych europejskich centrów kultury.

Odtwórz wideo

Wystawa malarstwa fantastycznego

Wybór prac polskich artystów z kręgu sztuki fantastycznej i surrealistyczne, między innymi Z.Beksińskiego, J.Dudy-Gracza, M.Zemplińskiego, T.Kopery, W.Wałkuskiego i wielu innych.

Odtwórz wideo

Formowanie bonsai

Zbigniew Bujak opowiada, a Marek Gajda ze swoim uczniem demonstrują jak formuje się bonsai. Prezentacja odbyła się w ramach XIII edycji Festiwalu Otwarte Ogrody w Milanówku.

Odtwórz wideo

The Masurian Cruise 2019

It is a private story about the 2019 vacations spent with my friends on The Great  Masurian Lakes. If you wish to admire the beauty of the North East of Poland, join us for a while please. 

Film dokumentalny jest po to, aby pokazać prawdziwy świat i prawdziwych ludzi, przyjmując ich punkt widzenia i starając się ich zrozumieć.
Rzeczywistość, w porównaniu ze światem fikcji,
jest ciekawsza i bardziej wieloznaczna.

Paweł Kędzierski

Koncerty i klipy muzyczne

Odtwórz wideo

Kobieta w JPGach

Premierowy koncert Anny Kostrzewskiej promujący drugi autorski album wokalistki
wraz z tomikiem jej wierszy pt. “Kobieta w JPG-ach/Historie nie tylko wyśpiewane”. 

Odtwórz wideo

Szlagiery dawnej Warszawy

Koncert szlagierów dawnej Warszawy
w wykonaniu Zespołu Folkloru Miejskiego
Rodziny Zawadzkich z Warszawy. Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. 

Odtwórz wideo

Nasza mała droga

Koncert Zespołu ŚDM zorganizowany w ramach premierowego pokazu filmu dokumentalnego “Terezjanki, nasza mała droga”. Dom generalny sióstr Terezjanek w Podkowie Leśnej. 

Odtwórz wideo

Ułani, ułani, malowane dzieci

Żartobliwe i popisowe wykonanie znanej polskiej pieśni. Jeden z wielu utworów w znakomitym wykonaniu artystów z Żytomierza – Mikołaja Nagirniaka i Natalii Trawkiny. Więcej – playlista.

Odtwórz wideo

Graduale, pieśń rozważania

Fragment jubileuszowej beatowej Mszy świętej Katarzyny Gärtner i Kazimierza Grześkowiaka w Podkowie Leśnej. Historię projektu opowiedział Dariusz Michalski; homilia kard. Kazimierz Nycz

Odtwórz wideo

Mary, did you know?

Ojciec Joseph Rodrigues prezentuje angielskojęzyczna wersję pieśni “Mario, czy
już wiesz?”. Nagranie zrealizowane w domu generalnym księży Salwatorianów w Rzymie. 

Odtwórz wideo

Blues Point & Zuza Kuczbojska

Fragment koncertu zespołu Blues Point
z udziałem Zuzy Kuczbajskiej, zorganizowanego w Galerii Da Vinci w Owczarni dla uświetnienia wystawy fotografii Rafała Lipskiego. 

Odtwórz wideo

Warszawa-Wilno-Lwów

Solowy występ Jury Pastuszenko zatytułowany “Warszawa-Wilno-Lwów – piosenek dawnych czar”, prezentujący popularne piosenki i melodie taneczne okresu międzywojennego i wojennego. 

Odtwórz wideo

Piosenka o mojej Warszawie

Przebojowa piosenka z 1944 roku autorstwa Alberta Harrisa, w wykonaniu Alicji Zawadzkiej. Nagranie zrealizowane w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. 

Odtwórz wideo

Abdou Quardi & friends

Pełna relacja z koncertu marokańskiego multiinstrumentalisty i wokalisty z przyjaciółmi, zorganizowany w Muzeum Azji i Pacyfiku
w Warszawie. 

Odtwórz wideo

Wiosna w Podkowie

Urocza wiosenna piosenka ilustrowana ujęciami z Podkowy Leśnej, autorstwa oraz w wykonaniu Marzeny Grzymały. Zdjęcia archiwalne i audio z zasobów Podkowiańskiej Wideokroniki. 

Odtwórz wideo

The Wheel of Life

Angielskojęzyczna wersja przebojowego utworu “Koło życia” autorstwa i w wykonaniu zespołu Mr Pollack (Jacek i Grzegorz Polak),  z albumu “Black Howk”.